ZABEZPIECZENIE WORDPRESS

WordPress jest obecnie najpopularniejszym CMS na świecie, obsługuje około 61% stron www wykorzystujących system zarządzania treścią (CMS). Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest on nie tylko bardzo przyjazny dla użytkownika, ale także posiada ogromną bazę wtyczek WordPress i motywów WordPress, które pozwalają praktycznie w dowolny sposób tworzyć strony na tym CMS-ie. Natomiast taka popularność ma też swoją ciemną stronę – próby włamań lub włamania na stronę. Strony www na WordPress-ie są łakomym kąskiem, zwłaszcza dla osób, które wykorzystują techniki Black Hat SEO lub rozsyłają spam. Włamując się na niezabezpieczoną stronę możemy na niej zrobić co tylko chcemy. Dlatego też włamywacze z takich stron robią farmy linków, czy rozsyłają nielegalny spam. Zagrożenie jest na tyle duże, że nasza strona może trafić na listy antyspamowe, czy być oznaczona w Google jako niebezpieczna.

Zabezpieczenie WordPress, Usuwanie wirusów WordPress - Strony www Kraków, Wrocław

ZABEZPIECZENIE WORDPRESS

Audyt bezpieczeństwa

Na początku sprawdzamy jak wygląda obecny stan zabezpieczeń WordPress-a. Jest to niezbędne, aby określić co należy naprawić oraz jakie są braki w zakresie bezpieczeństwa Twojej strony www.

Usunięcie wirusów

Podczas audytu może się okazać, że Twoja strona posiada wirusy lub rozsyła spam. W takim wypadku wykonaniem zabezpieczenia WordPress-a należy wyczyścić cały hosting ze złośliwego kodu.

Zabezpieczenie WordPress

Jeśli mamy już pewność, że strona została wyczyszczona z wirusów możemy przystąpić do zabezpieczenia WordPress. Wprowadzamy niezbędne poprawki zwiększające bezpieczeństwo WordPress-a oraz po zakończeniu prac wysyłamy raport z wytycznymi na temat bezpieczeństwa oraz prac, które należy wykonywać w przyszłości (np. regularne aktualizacje).

CO O TYM MYŚLISZ?

Twój WordPress jest zawirusowany? Chcesz zabezpieczyć WordPress-a?
Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami
lub skontaktuj się w dogodny dla Ciebie sposób