Zabezpieczenie Wordpress

Portfolio

WANT MORE
WANT MORE to projekt sklepu internetowego przygotowanego od podstaw. Na pierwszym etapie opracowane zostały makiety graficzne PSD na podstawie ustalonych wymagań projektowych oraz celów biznesowych. W kolejnym kroku z makiet PSD powstał dedykowany motyw WordPress oraz uruchomiliśmy sklep internetowy z dostarczonych zdjęć i treści. Następnie konieczne było przeniesienie sklepu na dedykowany serwer z Litespeed, optymalizacja […]
Więcej...

Zabezpieczenie Wordpress

WordPress jest dziś najczęściej wybieranym systemem CMS do stworzenia stron i sklepów internetowych. Niestety, wielu ich właścicieli zapomina o zabezpieczeniu strony, co w najgorszym przypadku może skutkować utratą dostępu do witryny i jej danych. Zobacz jak realizujemy zabezpieczenie WordPress.

Zagrożenia związane z WordPressem

WordPress swoją olbrzymią popularność zawdzięcza prostej instalacji i niemal nieograniczonym możliwościom rozbudowy. Ogromna baza wtyczek i szablonów pozwala na stworzenie praktycznie dowolnej strony – od prywatnego bloga, przez firmową stronę, po sklep internetowy. W efekcie, już co trzecia strona w internecie oparta jest o WordPressa.

Powszechne zastosowanie WordPressa ma też swoje minusy – system znajduje się na celowniku hakerów. Ci w swoich atakach stosują rozmaite metody, te mniej i bardziej szkodliwe dla stron. Wiele z nim może rodzić poważne konsekwencje, w tym utratę danych osobowych naszych klientów, co jest szczególnie niebezpieczne również z uwagi na RODO. Często dochodzi do zainfekowania strony, w efekcie czego do użytkowników wysyłane są niepożądane treści w formie spamu. Taka sytuacja rzutuje na zaufanie klientów wobec strony lub sklepu. Oprócz tego, spada pozycja witryny w wyszukiwarce internetowej, a Google oznacza ją jako złośliwą i niebezpieczną. To z kolei powoduje spadek ruchu, a w efekcie – utratę rentowności działań w sieci.

Dobra ochrona WordPressa

Zabezpieczenie WordPress to nie lada wyzwanie, przed jakim stoją właściciele stron opartych na tym znanym serwisie. Podjęcie prostych działań pozwoli im uchronić się przed utratą wrażliwych danych czy spadkiem w Google. Regularne aktualizowanie WP, stosowanie dwuetapowej autoryzacji, certyfikat SSL, tworzenie back upu, zmiana nazwy administratora, odpowiedni hosting, usunięcie niepotrzebnych wtyczek i szablonów czy stosowanie silnych haseł – to tylko niektóre z nich.

Pracę nad zabezpieczeniem WP rozpoczynamy od wskazania newralgicznych punktów w strukturze strony. Sprawdzamy serwer, na którym się znajduje oraz wtyczki i szablon, z których korzysta. Przyglądamy się również samym ustawieniom systemu. Na tej podstawie tworzymy raport zawierające potencjalne luki w zabezpieczeniach wraz z możliwymi zagrożeniami i zalecanymi usprawnieniami. Po ich akceptacji przystępujemy do działania – wprowadzamy wszelkie niezbędne zmiany, a wykonaną pracę podsumowujemy w raporcie końcowym. Dostarczamy również wiedzę o tym, jak dbać o bezpieczeństwo swojej strony WP. Do każdej z nich podchodzimy w sposób indywidualny, dopasowując działania właściwe dla stanu witryny.

Twoja strona na WP padła ofiarą ataku hakerskiego lub obawiasz się, że tak się stanie? Chcesz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników witryny? Stosujemy wyłącznie sprawdzone metody, z pomocą których zamieniamy wadliwe strony i sklepy na WP w pilnie strzeżone internetowe fortece.

Jak zrealizowaliśmy zabezpieczenie WordPress

Sprawdź, jak pomogliśmy naszym klientom, w zabezpieczeniu ich stron na WordPressie. W naszym portfolio znajdziesz dziesiątki udanych projektów dla firm z różnych branż.